5b5b631a

Внесення змін до медичної ліцензії


Необхідною умовою початку бізнесу у сфері охорони здоров'я є медична ліцензія. Але існують обставини, коли до цього документа необхідно внести зміни. Детальніше такі випадки, а також процедуру внесення змін до ліцензії буде розглянуто у даній публікації.

медична ліцензія

Коли необхідно внести зміни до медичної ліцензії

Найчастіші випадки, які вимагають внесення поправок у дозвільний документ — зміна назви медзакладу чи ПІБ для ФОПа, зміна адреси чи перейменування вулиці, кадрові трансформації, придбання нового обладнання, розширення спектру послуг, що надаються, тощо. Власне кажучи, це всі ті ситуації, коли змінювалися дані, зазначені в тих документах, які подавалися до МОЗУ.

Про всі подібні випадки ліцензіат має повідомляти орган, що ліцензує. Законодавством встановлено місячний термін для інформування Міністерства охорони здоров'я. Якщо цей строк перевищено, на ліцензіата чекатиме адміністративна відповідальність, простіше кажучи — штраф. Це відносно нещодавнє нововведення у законодавстві. Раніше відповідальність за ненадання оновлених відомостей теж була прописана, але на практиці цією вимогою здебільшого нехтували. Мета чималого штрафу — виправлення такого стану речей.

Отже, необхідно проінформувати МОЗ України, якщо у вашому медичному закладі мали місце наступні кейси:

  • лікар змінив основну роботу на діяльність за сумісництвом та навпаки, перейшов на іншу посаду (наприклад, через отримання сертифікату), отримав нові кваліфікаційні документи;

  • на посаду було прийнято нових співробітників в межах вже відкритих спеціальностей або розірвано трудові відносини з лікарями, які працювали в медзакладі;

  • медустанова змінила адресу;

  • до мережі клінік додалися нові.

Як подавати інформацію про зміни до медичної ліцензії

Формат інформування — подання повідомлення, яке міститиме наступне:

  • назву та ідентифікаційний код юридичної особи чи ПІБ та реєстраційний номер картки платника податків для ФОПів;

  • перелік змін;

  • документальне підтвердження змін.

Деталі залежать від конкретного випадку, але варто зауважити, що у повідомленні до МОЗ зазначаються лише ті відомості про стан матеріально-технічної бази та/або кадровий склад медперсоналу, які зазнали трансформації після того, як була отримана ліцензія МОЗ України.

Важливо, щоб сторінки таких відомостей були прошиті та пронумеровані. Також на них треба поставити печатку, якщо вона є, й підпис уповноваженої особи.

Таким чином, кожному власнику медичного бізнесу рекомендується знайти свої ліцензійні документи та перевірити, чи всі дані, які вказувалися, відповідають дійсності. У випадку виявлення розбіжностей варто не зволікати, й повідомити Міністерство охорони здоров'я якнайшвидше.

Мы на Facebook Мы Вконтакте Мы в Twitter