5b5b631a

Новоутворення: чи обов'язково це рак грудної залози?


Новоутворення: чи обов'язково це рак грудної залози?

При самостійному огляді або під час візитів до лікаря-мамолога нерідко діагностується наявність ущільнень у грудях. Мова не обов'язково йде про рак грудної залози, адже існує досить багато доброякісних новоутворень, про різновиди яких ми будемо говорити більш детально у даній публікації.

Рак грудної залози та доброякісні пухлини

Локальні новоутворення можуть мати найрізноманітніші розміри, форму, щільність та локалізацію.

Серед жінок найбільше розповсюджені наступні їх різновиди:

 • кісти молочної залози (галактоцеле);

 • фіброаденоми;

 • внутрішньопротокові папіломи (доброякісні пухлини розташовані в протоці);

 • ліпоми (доброякісні пухлини жирової тканини);

 • рак.

Також ущільнення можуть з’являтися внаслідок розвитку фіброзно-кістозної мастопатії, поранення, травм або занесення інфекції.

Точно й правильно визначити тип ущільнення, встановити діагноз, призначити необхідне лікування може лише лікар.

Фактори ризику розвитку раку грудей

Як ми вже зазначали, ущільнення в м’яких тканинах можуть з’являтися у

всіх жінок. Разом із тим, є певні фактори ризику, які сприяють переходу новоутворень у злоякісну форму. Перш за все, це вік, адже ракові пухлини частіше виявляють у жінок віком понад 40 років. По-друге, на ймовірність захворювання на рак також впливає наявність онкозахворювань в сімейному анамнезі.

Ці фактори жодним чином не мають бути приводом для паніки, але їхня наявність вимагає особливо уважного ставлення до свого здоров`я та регулярного відвідування лікаря-мамолога.

Тривожні симптоми: коли слід звернутися до мамолога?

Перш за все, варто знати, що раннє виявлення онкологічних захворювань є запорукою одужання. Тому варто регулярно — бажано раз на місяць — проводити самостійний огляд молочних залоз. Приводом негайно звернутися до лікаря можуть стати наступні симптоми:

 • наявність відокремлених щільних утворень із чіткими кордонами;

 • видозмінена шкіра на окремих ділянках грудей;

 • асиметрія молочних залоз;

 • втягнутість сосків;

 • виділення з сосків;

 • больові відчуття.

Мамолог на прийомі проведе візуальний огляд та пальпацію залоз. Щоб дізнатися, доброякісне чи злоякісне новоутворення було знайдене та точно встановити діагноз, лікар може призначити УЗД, мамографію, МРТ та біопсію.

Призначення лікування та комплекс методів, які будуть використовуватись, цілком і повністю залежать від поставленого діагнозу. Головне пам’ятати, що сьогодні не лише доброякісні, але й злоякісні пухлини ефективно лікуються. Головне вчасно їх виявити та отримати ефективне лікування. Для цього важливо проводити регулярні самообстеження, проходити профілактичні огляди та одразу ж звертатися до лікаря при виявленні будь-яких тривожних симптомів.

Мы на Facebook Мы Вконтакте Мы в Twitter